Sme optikou so zameraním na detské rámy. Nájdete tu široký sortiment rámov pre úplne najmenších, až po rámy pre juniorov. Mnoho žien a mužov s užšou tvárou tiež ocení šírku nášho sortimentu. Pri tvorbe sortimentu sa sústreďujeme na funkčnosť a kvalitu okuliarových rámov. So záujmom si pozrieme všetok detský sortiment distribuovaný na Slovensko, no vyberáme iba tie rámy, ktoré na základe našich skúsenosti budú prínosom pre malých užívateľov.  Keďže mnohé očné vady sa dajú korigovať a liečiť v detskom veku, je namieste aby kvalita bola na prvom mieste.

Prečo prísť k nám?

Každé dieťa potrebuje k okuliarkom aj kvalitný servis. U nás máte úpravy, ako napríklad vyrovnanie u nás zakúpeného rámu bezplatne.

Snažíme sa, aby sa všetky deti u nás cítili veľmi príjemne. Pri výbere sa môžu pohrať v detskom kútiku alebo si nakresliť obrázok.

Zopár rád pri výbere

Dôverujme dieťaťu:

Aby okuliarky splnili účel, musí ich dieťa chcieť nosiť. Iba ak sa dieťaťu okuliare páčia, bude ich nosiť a neskončia v puzdre
v školskej taške, hneď ako sa dieťa dostane z dosahu rodiča. Neznamená to ale, že módnosť treba povýšiť nad účel.

Veľmi pozorne počúvajme dieťa ako sa v nových okuliaroch cíti.
I keď dlžku a ohnutie straníc vieme upraviť, pohodlie na nošteku by malo byť základom dobrého výberu okuliarov.

Nechajte si poradiť:

Vhodná veľkosť rámu je veľmi dôležitá a vždy by mala ideálne sedieť k veľkosti tváre.

Dôležité je vyberať vhodný tvar okuliarkov. Dieťaťko by nemalo mať rám, pri ktorom pozerá ponad okuliare, i keď je daný tvar možno veľmi moderný.
Nezabúdajme, že v cene okuliarkov je i servis. Pravidelné úpravy by mali byť samozrejmosťou.

Pri výbere okuliarových šošoviek by sme mali mať na zreteli najmä bezpečnosť. Štandardne sa deťom odporúčajú plastové šošovky. O ďalších úpravách, ako sú napríklad tvrdenie, antireflexná úprava alebo UV filter, vám radi porozprávame v našej optike.

 

Značky rámov

Hľadať dobrý detský rám je ako hľadanie ihli v kope sena. Je veľa výrobcov, ktorý vnímajú deti ako “malých dospelých”. No ono to celkom nefunguje. Potom sa stáva, že stranice sú pridlhé (pomer detskej hlávky je iný a ušká sú viac vpredu), alebo je strmšie dizajnovaný nosník (napriek tomu, že dieťa má koreň nosa oveľa plytší ako dospelý človek), alebo sú to technické prvky ako u dospelých a my  potom opravujeme flex straničky každú chvíľu. Tiež sa často stáva, že výrobca vyrába na iný región a naše slovanské hlávky sa do týchto rozmerov vôbec nevtesnajú.

Po mnohých rokoch skúseností s hľadaním tých naj rámov pre deti sme preto vytvorili vlastnú značku rámov C:DOO.
Práve v nej sa stretáva to, čo potrebujú neposedné deti – pružnosť, odolnosť a tiež naše odborné nároky na rám, ako napríklad šírka zorného poľa, ergonómia alebo ideálne posadenie na nose.

Niektoré značky rámov

 

C:DOO
Centrostyle
Nano Vista
Star Wars
Hello Kitty
New York Yankees
Spiderman
Ray Ban
No Fear
Point
Boston
Mondoo
LuluCastagnette
Vogue
Silhouette
Point
Lazer
Rodenstock
Patricia Tusso
COOLine
Life
Brooklyn